Apple


Apple Tv

Mouse0270

tayfun

 

Apple'ın Tv nizi olduğundan daha akıllı hale getiren mucize cihazı. 

https://www.apple.com/tr/tv/

Apple TV'yi Apple ın yeni TV+ uygulaması ile karıştırmamak gerek. TV+ uygulaması netflix alternatifi bir uygulama iken , Apple TV ise donanımsal bir cihaz.

 

Daha önceleri ios iken son güncelleme ile TvOs a geçiş yapmıştır. Kısaca hızlı ve güçlü binlerce uygulama desteği olan bir yardımcı araç diyebiliriz. Apple TV sayesinde apple cihazlarınızdan (iphone , imac , macbook vb) TV ye kablosuz görüntü aktarımı yapabileceğiniz gibi içerisindeki mağzadan indirdiğiniz uygulamalar ile film dizi izleyebilir oyun oynayabilirsiniz. 

 


Iphone Zamları

Mouse0270

tayfun

 

Bir süredir beklenen Apple zammı sonunda geldi, an itibari ile iPhone SE hariç tüm modellere 1-2 bin ila 4 bin tl arası zam geldi. Zamdan etkilenen tüm iPhone ve Mac modelleri oldu.


Mac Bilgisayarlar İçin İntel Tarih Oluyor.

Mouse0270

tayfun

2020 Yılı Apple için büyük bir değişim yılı olacak. Yıllardır sözü edilen ARM tabanlı ve Apple tarafından tasarlanan işlemcilerin masa üstü ve diz üstü tarafındaki değişimi başlıyor. Apple 4 yıllık bir değişim takvimi ile tüm bilgisayar çeşitlerinde kendi tasarladığı mobil işlemcileri kullanmaya başlayacak. Bu sayede daha uzun şarjı giden ve daha az ısınan cihazlara kavuşmanın yanında mobil tarafın ve bilgisayar tarafının uyumluluğu maksimuma çıkmış olacak.


Ios 14 Tanıtıldı

Mouse0270

jargonphp

teşekkürler


Ios 14 Tanıtıldı

Mouse0270

tayfun

Bugünki etkinlik ile birlikte yeni Apple işletim sistemleri iPhone , iPad , Mac ve appletv için duyuruldu. En çok merak edilen Apple iOs Ve detayları.

Sürüm iPhone 6s ve üstü tüm cihazlara gelecek. Bu büyük bir başarı.

Çevrimdışı çeviri özelliği ile bir çok dili internet bağlantınız olmasa bile çevirebilirsiniz.

Artık gelen aramalar tam ekranı kaplamayacak bu sayede bir işlem yaparken aramayı reddetmeden işleminize devam edebilirsiniz.

Pence içi oynatma özelliği ile video izlerken chat veya internette dolaşmaya devam edebilirsiniz.

Widget desteği genişliyor artık her sayfada widget kullanabilirsiniz.

CarKey ile destekleyen arabaları anahtarsız sadece telefonunuz veya Apple Watch saatiniz ile açabileceksiniz.

Uygulamanın ana sürümünü indirip kurmadan demo versiyonunu test edebileceksiniz.

Siri artık tam ekran kaplamayacak.

 


Bildirim