Film


Old Guard 2020

Mouse0270

tayfun

 

Başrol ve yapımcısının Charlize Theron olduğu netflix özel yapım filmi. Konusu güzel olsada filmde akış ile alakalı bazı problemler mevcut. 

Öncelikle konuya gelelim. Nedeni belli olmadan birden bire ölümsüz oluyorsunuz ve ölsenizde diriliyorsunuz , sizin gibi başkaları da bazen 100 yıl bazen 200 yıl sonra ölümsüz oluveriyor ve birbirinizi bulup ekip kuruyor dünya'nın gidişatına yön veren savaşlara katılıyorsunuz. Yine nedeni belli olmadan bir anda ölümsüzlük gücünüzü kaybediyorsunuz ve yeniden ölebilir oluyorsunuz bunun da sebebi yok. 

Mantıksal hata biraz şurada , Kate Beckinsale in başrol olduğu underworld serisinde vampir ve kurtadamların çekişmesine baktığımızda vampirlerin zengin güçlü ve kale gibi yerlerde yaşadıklarını görmüştük. Old Guard serisinde karakterlerin tek farkı kana ihtiyaç duymayan vampirler gibi ölümsüz olmaları ancak kendileri zengin ve güçlü değiller , sürekli dünyadaki izlerini silmeye çalışan ve özel tim gibi çatışmalara giren bir ekipler. 

Bunun dışında çekim ile alakalı bazı yerlerde tempo yükselmeden arka planda hareketli müzikler çalıyor ve insanı rahatsız ediyor. 

Daha iyi bir yönetmen ve senaryodaki bir kaç değişiklik çok daha iyi bir iş çıkartabilirdi. Keyif alarak izledim ancak mantık hataları beni sinir etti.


Harry Potter

Mouse0270

bbthn

tüm seriyi yıllardır en az 10 kere baştan izlediğim, beraber büyüdüğüm ve hayranlığı ile övündüğüm film.


Netflix

Mouse0270

tayfun

Amerikada uzun yıllar dvd video shopların aksine dvd kiralam hizmeti veren ancak dvd filmleri dükkana giderek kiraladığınız değilde evinize pOsta ile gönderildiği bir sistemi kullanan kuruluş. Günümüzde'de mantık aynı zaten tek değişen teknoloji sayesinde aynı işlemlerin saniyeler içerisinde gerçekleşmesi.

 

Ülkemizde korsan vcd furyası uzun yıllar yaşansada dvd film kiralama pek görülen birşey olmamıştır bizim aksimize amerikada ise bugün hala insanlar dvd veya bluray diskler kiralayıp filmleri izledikten sonra başka filmler ile değişim yapmakta. Bu kültürün işlemesi sonucunda araya teknolojinin'de girmesi ile bugün kullandığımız dünyanın en büyük ücretli içerik platfOrmu ortaya çıktı.

 

Netflix sadece mevcut çekilmiş film ve dizileri arşivine katmakla kalmıyor aynı zamanda orjinal içeriklere de büyük paralar harcıyor.


Bildirim