Sinema


Efsane Blade Serisi

Mouse0270

metinoz

Efsane filmlerdendi gerçekten. Kral adamdı. Kendi türüyle mücadele etti.


Efsane Blade Serisi

Mouse0270

Dark

Zamanında lise yıllarında çok beğenerek izliyorduk. Son filmi dersten kaçıp sinemada izlemiştik. Imdb falan bilmiyorduk o zamanlar. Yıllar sonra aklıma gelip imdb'den baktığımda puanının neden o kadar düşük olduğuna anlam veremediğim film.


Harry Potter

Mouse0270

bbthn

tüm seriyi yıllardır en az 10 kere baştan izlediğim, beraber büyüdüğüm ve hayranlığı ile övündüğüm film.


Efsane Blade Serisi

Mouse0270

tayfun

Wesley Snipes'ı Hayatımıza sokan bir kesim için efsane haline gelen 3 filmlik seri.

Daha marvel superkahraman filmleri ve anti kahraman dizileri piyasada yokken bizi bizden alan blade ilk filmi ile 1998 yılında karşımıza çıktı.

Dönemi için iyi bir hasılat elde eden film için önce 2002 yılında Blade 2 daha sonrasında ise final yapımı olan 2004 Blade:Trinity geldi.

Üçüncü film ile birlikte etkisini yitiren seri aynı zamanda başrol olan Wesley Snipes'ın çekimler sırasınsa yaşattığı bazı problemler nedeniyle zorlu bir süreç olarak tamamlandı ve devam yapımı gelmedi.

 


Netflix

Mouse0270

tayfun

Amerikada uzun yıllar dvd video shopların aksine dvd kiralam hizmeti veren ancak dvd filmleri dükkana giderek kiraladığınız değilde evinize pOsta ile gönderildiği bir sistemi kullanan kuruluş. Günümüzde'de mantık aynı zaten tek değişen teknoloji sayesinde aynı işlemlerin saniyeler içerisinde gerçekleşmesi.

 

Ülkemizde korsan vcd furyası uzun yıllar yaşansada dvd film kiralama pek görülen birşey olmamıştır bizim aksimize amerikada ise bugün hala insanlar dvd veya bluray diskler kiralayıp filmleri izledikten sonra başka filmler ile değişim yapmakta. Bu kültürün işlemesi sonucunda araya teknolojinin'de girmesi ile bugün kullandığımız dünyanın en büyük ücretli içerik platfOrmu ortaya çıktı.

 

Netflix sadece mevcut çekilmiş film ve dizileri arşivine katmakla kalmıyor aynı zamanda orjinal içeriklere de büyük paralar harcıyor.


Bildirim